فناوری نانو

IMG 20180608 164040 067

در ميان 47 كشور مطرح دنيا ايران پس از (به ترتيب) كشور هاي چين، آمريكا و هند رتبه ي چهارم در پيشرفت در فناوري نانو را دارد.

فناوري نانو:

 توانایی ساخت، کنترل و استفاده ماده در ابعاد نانومتری است. اندازه ذرات در فناوری نانو بسیار مهم است، چرا که در مقیاس نانویی، ابعاد ماده در خصوصیات آن بسیار تأثیرگذار است. فناوري نانو در زمينه هاي مختلف كاربرد دارد:

چرا مغز انسان در اوج فعالیت منفجر نمی‌شود؟

Brain

همانطور که نوزادان و کودکان رشد می‌کنند و یاد می‌گیرند، مغز آنها از لحاظ اندازه رشد می‌کند، اما مغز چگونه پس از اینکه به طور کامل رشد کرد، همچنان به یادگیری ادامه می‌دهد؟

بیماری بعد از ۱۵ سال زندگی نباتی، به درمان پاسخ داد

57563636با به‌کارگیری نوعی روش درمانی تازه یک بیمار فرانسوی بعد از ۱۵ سال زندگی نباتی به درمان پاسخ و درجه‌ای از هوشیاری را از خود نشان داد.
پزشکان برای اولین بار با استفاده از نوعی تحریک‌کننده‌ی عصبی، موفق به بازگرداندن سطحی از هوشیاری در بیماری شدند که ۱۵ سال در زندگی نباتی به سر می‌برد. بیمار مردی فرانسوی است که بر اثر تصادف دچار آسیب‌های مغزی شده است. تنها پس از یک ماه از شروع درمان، بیمار پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در میزان حرکات و سطح هوشیاری نشان داده‌ است. روش درمانی آزمایش شده می‌تواند نقطه‌ی شروعی برای درمان بیمارانی باشد که در زندگی نباتی به سر می‌برند.

بخشی از مهم ترین اکتشافات علمی جهان در سال 95

Knowledge

  دنیای علم در سال 95 اتفاقات مهم زیادی را تجربه کرد؛ اتفاقات و اکتشافاتی که هر یک به نوبه خود، تاثیر زیادی بر روی زندگی انسان‌ها گذاشتند. اتفاقاتی  که موجب شگفت‌زدگی جهانیان شدند. تمام این‌ها تنها بخشی از رمز و رازهای حیات است و تلاش انسان‌ها برای بیشتر دانستن تا ابد ادامه خواهد داشت. در ادامه قصد داریم به برخی از مهم ترین اکتشافات علمی جهان در سال 95 بپردازیم.